شاید این حج را قبول کنی...

شاید این حج را قبول کنی....

خداوندا به سنگر آمده ام همچنان که زائران بیت الله دور خانه ات جمع گشته اند تا کعبه را که خانه ی توست زیارت کنند ودیگر اعمال آن را که واجب است به جا بیاورند...خدایا من روعاصی اگر در جبهه خانه ات را نمی بینم  که زیارت کنم اما می خواهم که خودت را با وصالت زیارت کنم و به جای غسل کردن در خون خود شنا نمایم.

می خواهم با ریختن خونم که همان غسل است گناهانم را پاک نمایی و به جای قربانی دادن خودم را قربانی تو کنم...شاید مورد رضای تو افتد و مرا نیز ببخشایی و این حج را قبول کنی...  (وصیت نامه شهید)

می خواهی یقینت زیاد شود...؟؟؟

«با حسین برای شناسایی رفتیم. وقت نماز شد. اوّل برادر عالی نماز را با صوتی حزین و دلی شکسته خواند. بعد ایشان به نگهبانی ایستاد و من به نماز. من در قنوت از خدا خواستم یقینم را زیاد کند و نمازم را تا به آخر خواندم. پس از نماز دیدم حسین می‌خندد. به من گفت:« می‌خواهی یقینت زیاد بشه؟»

با تعجّب گفتم: «بله، اما تو از کجا فهمیدی؟»…خندید و گفت: «چه‌قدر؟»….گفتم: «زیاد.‌»

گفت: «گوشِت رو بذار روی زمین و گوش کن.»

من همان کار را کردم. شنیدم که زمین با من حرف می‌زد و من را نصیحت می‌کرد و می‌گفت: «مرتضی! نترس. عالم عبث نیست و کار شما بیهوده نیست من و تو هر دو عبد خداییم، اما در دو لباس و دو شکل. سعی کن با رفتار ناپسندت خدا را ناراضی نکنی و...»….زمین مدام برایم حرف می‌زد. سپس حسین گفت: «مرتضی! یقینت زیاد شد؟»

مرتضی می‌گفت:« من فکر می‌کردم انسان می‌تواند به خدا خیلی نزدیک شود، اما نه تا این حد».

راوی: شهید مرتضی بشارتی همرزم شهید

یقین شهادت...
شب عملیات کربلای5 بود، کنار تانکر آب نشستیم،‌ تا وضو بگیریم. حسینعلی با خوشحالی شعرهای زابلی می‌خواند و می‌گفت:«شب عملیات، شب دیدار با مهدی (عج) است، باید با وضو با امام زمان (عج) ملاقات کنیم، با تمام بچه‌ها خداحافظی کرد، به من که رسید گفت:«من در این عملیات شهید می‌شوم» با خنده گفتم:«شوخی می‌کنی،‌ ما با هم هستیم، هرجا بروی من با تو هستم،‌ چشم در چشم من دوخت و پاسخ داد:«آن طوری که شما فکر می‌کنی نیست، شرایطی می‌خواهد،‌ مقدماتی دارد، من به یقین رسیدم، می‌دانم از این عملیات دیگر برنمی‌گردم»...او راست می‌گفت و مقدمات شهادت در او مهیا بود، حسینعلی در اولین روز عملیات به شهادت رسید.

منبع:کتاب پرواز سرخ-پنجاه سال عبادت

شهید عالی

پی نوشت1: دلم که دست خودش نیست،گاه می شکند.....ای کاش می توانستم از خودم دفاع کنم...ولی آن را می گذارم برای وقتی که در پیشگاه خداوند باشم...نه برای خلق خدا... دلیلی نمی بینم که سکوتم را بشکنم .... شاید کسی درد دل مرا نمی فهمد ، اما همان کس که باید بفهمد خوب می فهمد....خدایا تو می دانی که گذشتم از آن چیزی که دلم می خواست...خدایا نا آرامی این روزهایم را می بینی...خدایا صبرم را امتحان می کنی...؟خدایا پناهم باش...خدایا برای شکستی های روحم شکسته بندی جز تو سراغ ندارم...مرا دریاب....امّن یُجیبُ المضطَرَّ اذا دعاه و یَکشِفُ السّوء...

پی نوشت2: تقیه ی درد، زیباترین نمایش ایمان است....همین....محتاج دعایم این روزها...

پی نوشت برای دایی: دلم آرام میشود، وقتی تمام دردهایم را میدانی بهترینم...دعایم کن دایی محمدرضایم...نگاهم کن مهربانم....سلامم را به ارباب برسان...

/ 10 نظر / 72 بازدید
سیدمحسن

انسانی که خدا را شناخت، عاشق او میشود و انسانی که عاشق شد،تمام پلیدیها را از خود میراند.این،وظیفه است. شهید اکبری

محمد خادم

مارو با نام ثبت ام زائرین شهدا 93 لینککنید و به ما اطلاع بدید شما رو لینک کنیم در ضمن کد نوای وبلاگتو برام بفرست؟

انسیه

بامطلب جدید بروزم حتما سر بزنید ضرر نمی کنید یاعلی...

مجنون الطلاییه

نام ما را ننویسید بخوانید فقط/ سر این سفره گدا را بنشانید فقط/ پیش زهرا نگذارید خجالت بکشیم/ گوشه ای دامن ما را بتکانید فقط/ حقمان است ولی جان اباعبدالله/ محضر فاطمه ما را نکشانید فقط/ گر بنا نیست ببخشید نبخشید اما/ دست ما را به محرم برسانید فقط. سلام دوست عزیز سلام منم ب داییت برسون التماس دعا یا حسین‏(ع)

دردآشنا

سلام بزگوار......... اهل دل یک خواهش: منت بگذارید و یک حمد شفا برای همه ی بیماران دردمند بخوانید و بیمار جوان و رنجور من ... ایشالا هیچ وقت نه خودت ونه هیچ یک از عزیزانت گرفتار تخت بیمارستان نشوید.بزرگترین نعمت عافیت است. انشاءاله این نعمت بر تنتان دائمی باشد....آمین حسن نیاز به پیوند مغز استخوان داره براش دعا کنید

مهتدین

سلام خسته نباشید وبلاگ بی نظیری دارید خوشحال میشوم به وبلاگ بنده سر بزنید یاعلی

آسمانه

سلام و رحمت خداوند بر شما. الهی خداوند قسمت کند بروید کربلا "به گمانم ما که کربلایی شده ایم..." بروز هستم.تشریف بیاورید.

حباب

چقدر قشنگ بود...این پستت خیلی خاص بود. انشاا...اجرتون با خود شهید

عاشق شهادت

وای برما...واقعا خدایا خودت ب فریادمون برس روز حساب